Mājas » Tehnoloģija » Polija 2018. gadā izvērš mobilo telefonu identifikācijas kartes

Polija 2018. gadā izvērš mobilo telefonu identifikācijas kartes

Polijas pilsoņi, sākot ar nākamo gadu, varēs pārvadāt savu elektronisko karšu versijas savā mobilajā tālrunī, piektdien sacīja Digitālais ministrs Anna Strezynska.

"Es ceru, ka poļi, kas Eiropā ir pazīstami par savu atvērtību attiecībā uz jaunajām tehnoloģijām, būs sistēmas vadošie lietotāji", teica Strezynska, kā to norādīja Polijas ziņu aģentūra PAP.


Vizītes laikā viņa runāja dienvidu pilsētā Nowy Wisnicz, kas ir viena no vietām, kur pašlaik tiek pārbaudīta tehnoloģija.


Ministrijas pārstāvis Karol Manys teica AFP, ka līdzīgas sistēmas jau pastāv dažās citās ES dalībvalstīs, tostarp Austrijā un kibernoziegumu Igaunijā.
Viņš piebilda, ka valdība gatavo izmaiņas spēkā esošajos tiesību aktos, lai poļi spētu izvilkt savus mobilos tālruņus, kad viņiem ir nepieciešams parādīt identifikāciju policijas darbiniekiem un citiem.


Jaunā sistēma tiks pakāpeniski ieviesta, sākot ar jauniešiem. Pēc Strezynska domām, sekos vadītāja apliecību, transportlīdzekļu reģistrācijas dokumentu, studentu karšu un citu dokumentu mobilā tālruņa versijas.


38 miljonu iedzīvotāju valsts pilsoņi redzēs savas personas apliecības, kas tiek glabātas mākonī, un varēs izsaukt dokumentus savā mobilajā telefonā, izmantojot kodu, kas saņemts ar īsziņu.