Mājas » Dzīvnieki un mājdzīvnieki » Sajūta mājās ar savu mājdzīvnieku

Sajūta mājās ar savu mājdzīvnieku

Neatkarīgi no tā, vai esat jauns mājdzīvnieku īpašnieks vai vienkārši domājat uzaicināt vienu savā ģimenē, ir daudz kas jāapsver. Daži dzīvnieki var būt grūtāk nekā citi, daži ir grūtāk saprotami. Šajā rakstā ir izklāstīts, kā vislabāk izmantot jaunos īpašniekus, jūs un jūsu mājdzīvniekus.

Brīvdienas kopā ar mājdzīvniekiem

Šis padoms nebūs laimīgs vietējai audzētavai, bet Spot un Fifi nav jāapmeklē, kamēr dodaties atvaļinājumā. Plānojiet uz priekšu un atrodiet vienu no daudzām mājdzīvniekiem draudzīgām viesnīcām, kas ir izveidojušās, ierosina Dr. Kim Langholz, Iowas Valsts universitātes kopienas prakses veterinārārsts Amesā. Vienkārši padomājiet par detaļām, viņa saka. Un plānojiet agri, jo var paiet seši līdz astoņi mēneši, lai saņemtu visu jūsu dokumentu sagatavošanu, pirms ceļojat uz dažām vietām ārzemēs. Citas lietas, kas jāapsver:

 • Kas, ja tāds ir, jums ir nepieciešams jūsu mājdzīvniekam, ieskaitot vakcinācijas? Paņemiet savu mājdzīvnieku ikgadējai apskatei un vaicājiet veterinārārstam, kuri attēli ir jāatjaunina.
 • Ja jūs ceļojat ar lidmašīnu, kur aviosabiedrība nodos jūsu mājdzīvnieku? Vai jūs varat nēsāt viņu pasažieru salonā, pārvadātājā, vai arī viņam jādodas uz kravu? Ja tas ir pēdējais, pārliecinieties, ka kravas zona ir saspiesta; lai gan tas ir raksturīgs lielākām lidmašīnām, tas ne vienmēr ir pieejams mazākajos piepilsētas reisos.
 • Pārliecinieties, vai jūsu mājdzīvnieka ID tagu kontaktinformācija ir aktuāla, ieskaitot jūsu mobilā tālruņa numuru.
 • Ja jūs vēl neesat, ievietojiet mikroshēmu jūsu sunim vai kaķim. Ja viņa aizbrauc, kamēr jūs esat prom, un kāds atrod viņu, mikroshēmā ir informācija, kas viņai atgriezīsies rokās.
 • Pārbaudiet likumīgās prasības galamērķī. Dažas pašvaldības, piemēram, neļaus bedrēm vai seskiem.

Iepakojiet savu pooches un kitties

Ja jūs lietojat Fido Ziemassvētku vecumam, pārliecinieties, ka esat lietojis visus nepieciešamos papildinājumus, saka Langholz, tostarp:

 • Veselības sertifikāts, kā arī informācija par vakcīnām, medikamentiem un jūsu veterinārārsta tālruņa numuru. Faktiski, kāpēc ne tikai jautājiet savam veterinārārstam par pēdējo divu gadu dzīvnieka medicīnisko ierakstu kopiju?
 • Pietiekami daudz medikamentu visam ceļojumam. Pārliecinieties, vai tas ir jūsu somas somā.
 • Jūsu mājdzīvnieka regulāri pārtika, ja vien neesat pārliecināts, ka varat to atrast savā galamērķī. Pārtikas maiņa pēkšņi var dot jūsu mājdzīvnieku caureju, kas nav tieši labākais veids, kā sevi mīlēt pie Mātes tante.

 • Mājdzīvnieku izlase, tostarp rotaļlietas, gultas veļa un kaķēns. Daži cilvēki pat paņem no krāna ūdens no mājām!

Izvairieties no tiem, lai apgrieztu nagus ar zemesriekstu sviestu

Neviens bauda mājdzīvnieku pirkstu nagus, taču tas ir nepieciešams, ja vēlaties saglabāt grīdas, drēbes un mēbeles. Kayce O'Brien, Džonsona un Velsas universitātes projekta vadītājs Denverā, atrada veidu, kā darboties Finnegan, viņas divu gadus vecais Lab-retrīvers. Viņa uztriepj dabīgo zemesriekstu sviestu uz ledusskapja apakšējās daļas (neaizmirstiet no stumbra), un, tā kā Finnegan izdala luscious ārstēšanā, viņa ātri pacelt ķepas un klipus. Tas arī darbojas, viņa saka, ausu tīrīšanai un kažokādu tīrīšanai.

Parādiet savu kaķa priekšnieku

Lai to izdarītu, jums ir jārīkojas nopietni, lai pārliecinātos, ka jūsu kaķis neiznīcina jūsu māju. Amy Osete, lolojumdzīvnieku produktu ražotāja Bamboo mārketinga viceprezidents, ierosina:

 • Pirmās palīdzības komplekts jūsu mājdzīvniekam, kas pieejams lielākajā daļā mājdzīvnieku veikalu.
 • Iegūstiet nesaskrāpētu postu, kas pārklāts ar sizala virvi, gofrēto kartonu vai paklāju nepareizā pusē (ja jums ir tādas pašas lietas gan uz skrāpēšanas, gan uz grīdas, jūsu kaķis var domāt, ka skrāpēšana uz grīdas ir labi).
 • Izkliedējiet cayenne piparu, kas sajaukts ar ūdeni vai žāvētu apelsīnu vai citrona mizu, ar ūdeni uz elektriskajām auklām, lai saglabātu kaķēni no košļāšanas.
 • Uz laiku aptveriet skaitītājus un mēbeles ar divpusēju lenti, lai kaķēns iemācītos ne lēkāt uz augšu vai uzlocīt.

Ļaujiet kādam citam rīkoties

Vai esat noguris, apgalvojot, par kuru kārtu ir jāapgriež pagalmā? Vienkārši nomājiet to. Šodien pat mazākajai pilsētai ir vismaz viens nojume.

Dodiet savai kaķim izjūtu ārā

Lai gan Buttercup ir iekštelpu kaķis, viņa joprojām var izbaudīt āra dzīvi. Kas par to, lai dotu viņai brīvu iebrukumu skrīninga verandā? Vai arī jūs varat iegādāties lielu suņu kasti un novietot to ar mīkstiem spilveniem saulainām pēcpusdienām pagalmā. Un, protams, jūs vienmēr varat viņai uz pavadas. Ja vēlaties izmēģināt savu kaķu pastaigāšanu (un jā, daudzi cilvēki), Amerikas Savienoto Valstu humānās sabiedrības pārstāvis Belinda Magers iesaka:

 • Izmantojiet siksnas, nevis apkakles.
 • Sāciet apmācību mājā, kad viņa ir izsalcusi. Kāpēc bads? Jūs izmantojat gardumus kā stimulu.
 • Sāciet, novietojot viņu uz pavadas vienu minūti, pēc tam palieliniet laiku katras treniņa laikā.
 • Pēc tam, kad viņa ir ērta pie pavadas mājā, ir pienācis laiks ārā.
 • Palieciet pagalmā un neaiziet tālu. Tas arī samazina risku, ka jūs nonāksit suņiem un citiem dzīvniekiem.

Jums var būt mājdzīvnieks, ja esat alerģisks

Nekavējoties vainojiet savu mājdzīvnieku par visiem jūsu šķaudīšanas un ūdeņaino acu sitieniem. Protams, jums var būt reakcija, kad esat ap kaķi, bet daudzi, ja ne lielākā daļa alerģijas slimnieku, ir jutīgi pret vairāk nekā vienu alergēnu. Ja jūs reaģējat uz dzīvnieku blaugznām, ir labi, ka jūs esat jutīgi pret citiem parastiem alergēniem, piemēram, putekļiem, cigarešu dūmiem un ziedputekšņiem, vai jebkādu to kombināciju. Un šo alergēnu ietekme ir kumulatīva. Tātad, pirms doties komplektā ģimenes mājdzīvnieku pie patversmes, mēģiniet pazemināt vispārējo alergēnu līmeni savā mājā. Būtībā tas nozīmē putekļu kontroli, rūpīgi un bieži tīrot, turot putekšņus, aizverot logus un vadot gaisa kondicionēšanu pīķa sezonā, un aizliedzot smēķēšanu mājā. Konsultējieties ar ārstu par alerģijas šāvienu, antihistamīnu un citām zālēm, kas var mazināt reakciju uz blaugznām un citiem alergēniem.

Lai īpaši samazinātu alerģijas simptomus no mājdzīvniekiem, ja tie ir „vienkārši nožēlojami, bet ne dzīvībai bīstami”, ir daži ASV humānas biedrības ieteikumi, kas var ļaut jums saglabāt šo pūkainu radību, kas ir ieguvusi jūsu sirdi:

 • Padariet savu guļamistabu par brīvu no alerģijas, ka dzīvniekam nekad nav atļauts doties. Uzstādiet augstas efektivitātes HEPA gaisa filtru. Ievietojiet necaurlaidīgus vāciņus uz matračiem un spilveniem, lai tie neatrastos drēbēs ievestā blaugznā.
 • Izmantot HEPA gaisa tīrītājus visā mājā un nogrieziet auduma mēbeļu apdari, piemēram, aizkari un paklājus.
 • Bieži vakuumā izmantojiet HEPA filtru mašīnu vai mikrofiltru maisiņu. Regulāri nomazgājiet slipcovers, spilvenu pārvalkus un mājdzīvnieku gultas veļu.
 • Peldiet savu mājdzīvnieku katru nedēļu. Tas ir efektīvāks nekā jebkurš blaugznu kontroles aerosols. Pat kaķiem var apmācīt peldēties.
 • Daži, bet ne visi alerģijas slimnieki ir mazāk kairināti dzīvniekiem ar pastāvīgi augošiem matiem, piemēram, poodles un bichon frises, tāpēc jūs varētu vēlēties apsvērt kādu nākamo mājdzīvnieku.