Mājas » Ieteicams » Spēļu pieredzes uzlabošana, izmantojot 3D telpiskās UI tehnoloģijas

Spēļu pieredzes uzlabošana, izmantojot 3D telpiskās UI tehnoloģijas

Trīsdimensiju (3D) telpisko lietotāju saskarnes tehnoloģijām ir potenciāls, lai spēles padarītu aizraujošākas un saistošākas un tādējādi nodrošinātu labāku lietotāju pieredzi. Lai gan spēlēm ir pieejamas 3D lietotāja interfeisa (3DUI) tehnoloģijas, piemēram, 3D ekrāna attēlojums, galvas izsekošana un žests balstīta kontrole, joprojām nav skaidrs, kā to izmantošana ietekmē spēlei un vai ir kādas lietotāja sniegtas priekšrocības. Sistemātiska šo tehnoloģiju izpēte spēļu vidēs ir nepieciešama, lai saprastu, kā tās ietekmē spēle un kā mēs varam tos izmantot, lai optimizētu spēļu pieredzi.

Stereoskopiskā 3D

Stereoskopiskā 3D nav jauna tehnoloģija, bet tā vēl nav bijusi viegli pieejama patērētājiem. Jaunākās videospēles ir izstrādātas 3D spēļu dzinējos, tāpēc 3D dati jau ir pieejami spēlēs. Stereoskopisks draiveris (piemēram, Nvidia 3D Vision vai Tridef Ignition) izmanto šos 3D datus, lai izveidotu stereoskopiskus attēlus, kurus var attēlot stereoskopiskā displejā.

Lietotāja pētījums

Iepriekšējais pētījums par PC spēlēm parādīja, ka spēlējot spēles ar 3D stereoskopisko displeju, netiek nodrošināti nekādi būtiski ieguvumi salīdzinājumā ar 2D displeju. 1 Tomēr šis pētījums izmantoja tradicionālo spēļu kontrolieri (Xbox 360 kontrolieri) kā mijiedarbības ierīci, un izmantotās spēles nebija paredzētas, ņemot vērā 3D stereoskopisko displeju.

Vienlaicīgas lietošanas sekas

Līdz šim mēs esam apsprieduši eksperimentus, kas vērsti uz 3DUI tehnoloģiju izpēti izolēti, bet joprojām nav skaidrs, kā var ietekmēt spēļu pieredzi, ja vienlaikus tiek izmantotas vairākas 3DUI tehnoloģijas.

Lai izpētītu šo jomu, mēs individuāli izstrādājām gaisa kaujas spēli, kas apvieno vairākas 3DUI tehnoloģijas (stereoskopiskas 3D, galvas izsekošanas un pirkstu skaitīšanas žesti), lai saprastu to savstarpējo mijiedarbību un pētītu to kopējo ietekmi uz spēļu pieredzi. Mūsu spēļu dizains tika balstīts uz principiem, kas ļauj optimizēt šo tehnoloģiju izmantošanu izolēti.

Lietotāja pētījums

Mēs veicām iekšējo eksperimentu ar mūsu gaisa kaujas spēli, lai novērtētu stereoskopisko 3D, galvas izsekošanas un pirkstu skaita saīsņu kombināciju ietekmi uz spēļu pieredzi.